12 визначних пам’яток Гуанчжоу. Що подивитися в одному з найбільших міст Китаю?
Головна Статті 12 визначних пам’яток Гуанчжоу. Що подивитися в одному з найбільших міст Китаю?

12 визначних пам’яток Гуанчжоу. Що подивитися в одному з найбільших міст Китаю?

Гуанчжоу, раніше відомий у Європі як Кантон, – одне з найстаріших міст Китаю. Його історія налічує більше двох тисяч років. Місто було найважливішим південним портом, початковою точкою морського Шовкового шляху, завдяки якому велася активна торгівля з іншими державами. Пізніше (до 1279 року) місто стало виробничим центром.

Сьогодні Гуанчжоу – великий мегаполіс, політичний, економічний, науково-технічний, освітній, культурний та транспортний центр всієї південної частини КНР.

Туристів, що їдуть сюди, цікавить головне питання – що подивитися у Гуанчжоу, крім знаменитої Кантонської ярмарки, третьої у світі за кількістю укладених угод та обсягами продажів.

Що подивитися в Гуанчжоу за 1 день: чотири цікаві місця.

Перлинна ріка

Існує декілька версій походження цієї назви, найпростіша – річка отримала свою назву завдяки розвиненому на ній промислу з вилову перлів. Перлинна річка, вона ж Чжуцзян або Кантонська річка, має довжину близько 2200 км і є третьою за довжиною в Китаї після Янцзи та Хуанхе.

жемчужная река - достопримечательности гуанчжоу

На берегах Перлинної річки, уздовж багатокілометрових набережних міста розкинулися будівлі офісів та готелів Гуанчжоу. Це одне з найулюбленіших місць відпочинку жителів мегаполісу. Вдень можна прогулятися набережною або посидіти у затишному кафе за чашкою кави. Увечері ж буде приємно покататися на кораблику, спостерігаючи за відблисками нічних вогнів міста у водах річки.

Варто відвідати й острів Шамянь, що знаходиться на Перлинній річці. Саме тут можна побачити, як виглядав Гуанчжоу за часів колоніальної епохи.

Парк Юесю

Список «Цікаві місця Гуанчжоу» буде неповним без парку Юесю. На площі понад 920 тисяч кв.м знаходиться 7 природних пагорбів та 3 штучно створених озера. Також тут можна побачити важливі для міста пам’ятки архітектури: пам’ятник П’яти козлів, вежу Чженьхай, пам’ятник помічників-засновників Гуанчжоу та інші.

парк юэсю - достопримечательности гуанчжоу

Чим зайнятися у парку Юесю?

 • неквапливо прогулятися доріжками парку, насолоджуючись його неймовірною природою;
 • поспостерігати за птахами, подивитися на сотні унікальних рослин під спів птахів;
 • здійснити прогулянку озером на човні;
 • відвідати музей або концерт класичної китайської музики;
 • відпочити на лавці в тіні дерев;
 • відвідати традиційний чайний дім та поспостерігати за місцевими жителями за чашкою ароматного чаю.

Гори Байюнь

Назва «Байюнь» у перекладі з китайської мови означає «Гори білих хмар».

Звідки така цікава назва місця, куди хочуть потрапити туристи з різних куточків світу?

Протягом тисяч років китайські вельможі насолоджувалися спогляданням гірських піків, що потопали у безкрайніх хмарах, риболовлею в низинних озерах та прогулянками місцевими лісами.

горы байюнь - достопримечательности гуанчжоу

Гори знаходяться в 17 кілометрах від міста і відносяться до гірської гряди Дайюй. Всього налічується близько 30 вершин загальною площею майже 28 квадратних кілометрів. Найвищий пік – Мосін Лі висотою 382 метри. Сьогодні гори Байюнь – справжній курорт з неймовірними ландшафтами, канатною дорогою та численними оглядовими майданчиками, біля підніжжя якого розкинувся Ботанічний сад тропічних рослин.

Телевежа Гуанчжоу

Список місць, які можна відвідати за 1 день у Гуанчжоу, не буде повним без телевежі Гуанчжоу.

Телевежа Гуанчжоу, висотою 610 метрів, – найвища споруда у місті, видима практично з будь-якої його точки. Вежа була зведена 10 років тому, до Азіатських ігор 2010 року. За своїм обрисом вона нагадує жіночий силует, увінчаний витонченим сталевим шпилем. Нижче рівня землі під телевежею знаходяться метро, автобусна зупинка, паркінг та магазинчики.

телебашня гуанчжоу - достопримечательности гуанчжоу

Це не просто телевежа для радіо та телеефірів. 80-170 метрів вежі займають кафе та ресторани, чайний сад, ігровий зал та кінотеатр. На самій вершині видніється оглядовий майданчик, який щомісяця відвідують десятки тисяч туристів. Увечері будівля підсвічується різнокольоровими світлодіодами, що пронизують вежу сотнями тонких металевих ниток.

Лотосові гори

За двадцять кілометрів від центру Гуанчжоу знаходяться Лотосові гори. Подивитися на це мальовниче місце приїжджають туристи з України та багатьох інших країн світу. Чому?

Тут можна побачити багато цікавого:

 1. Одну з найвищих статуй Будди Гуаньін, зведену приблизно 25 років тому. Вага статуї – 120 тонн, висота – більше 40 метрів, а при її виготовленні використовувалися золото та бронза.
 2. Буддистський храм, збудований китайським імператором Ваньлі ще у 1612 році.
 3. Затишні кафе та ресторани, де можна насолодитися напоями після довгих прогулянок.
 4. Парк водних атракціонів – місце, зазвичай розташоване у мегаполісі, у випадку з Гуанчжоу знаходиться в горах. Саме таке незвичайне місцезнаходження надає парку атракціонів унікальності. Мільйони туристів приїжджають сюди за неймовірними відчуттями та незабутніми враженнями.
лотосовые горы - достопримечательности гуанчжоу

Лотосові гори завжди вважалися священним місцем, що підтверджують руїни міста 17 століття та залишки старої пагоди. Тут можна відчути справжнє умиротворення.

Визначні місця Гуанчжоу для любителів релігійних та храмових споруд

Мечеть Хуайшен

Мечеть ззовні виглядає як маяк і має другу назву – Вежа-Маяк. Мало хто знає, що це одна з найстаріших молитовних споруд, збудована приблизно 1300 років тому.

мечеть хуайшэн - достопримечательности гуанчжоу Неймовірний 36-метровий мінарет називається Гуанта, що в перекладі означає «вежа світла». Це підтверджує версію про те, що мечеть слугувала маяком. Інші трактують назву як «світло» ісламської релігії. За назвою мінарету і всю мечеть іноді називають Гуантаси – Храм вежі світла.

Стародавні рукописи свідчать, що саме дядько Пророка Мухаммеда збудував мечеть у 630 році. На цю дату як раз припадала перша мусульманська місія у КНР. У внутрішньому дворі мечеті знаходиться сад орхідей. Тут розташована могила Саада та ростуть дерева бонсай.

Храм Шести баньянових дерев

Що варто подивитися у Гуанчжоу, так це храмовий комплекс Шести баньянових дерев – одну з найпопулярніших релігійних пам’яток міста.

Храм був збудований у 537 році, за часів правління династії Лян. У той час комплекс носив назву зовсім не схожу на теперішню – Храм дорогоцінної святині.

Звідки ж пішла така цікава назва місця, яке так подобається мільйонам туристів?

храм шести баньяновых деревьев - достопримечательности гуанчжоу Шести баньянових дерев – таке ім’я було дано храму у 1100 році на честь однойменного вірша-каліграфії поета Су Ші, відомого більше як Су Дунпо. Відвідавши храм, поет присвятив йому вірш, висловивши таким чином своє зачарування місцевим пейзажем та атмосферою внутрішнього дворика, затіненого бяньяновими деревами.

Сьогодні Храм Шести баньянових дерев все ще дивує своєю красою. У 1875 році була проведена масштабна реконструкція храму, а у 1931 році дерев’яні елементи були замінені на кам’яні.

На території храму можна побачити:

 1. Сад Тіні Баньянів.
 2. Найвищу в Гуанчжоу Пагоду квітів висотою 57 м, що входить до складу комплексу храму і є символом міста.
 3. Статую Будди, що сміється, у залі Тайнванг.
 4. Старовинне різьблення по дереву та релігійні реліквії.

Храм П’яти духів

Пам’ятки в Гуанчжоу найрізноманітніші. Деякі можна пропустити, якщо не вистачає часу, але храм П’яти духів відвідати варто обов’язково. Ця архітектурна споруда – живе нагадування легенди про походження міста. За легендою, на землю спустилися 5 небожителів на п’яти козлах. Кожен з них ніс стебло рису у подарунок місцевим жителям. Цей дар слугував знаком того, що на Гуанчжоу в майбутньому чекає лише процвітання та хороші врожаї. Місцеві жителі на знак подяки духам збудували храм на їхню честь.

храм пяти духов - достопримечательности гуанчжоу

В одній зі скель зберігся відбиток ноги одного з небожителів. Місцеві жителі вірять у те, що якщо Ви знайшли цей слід під час своєї подорожі, це дуже хороший знак.

Храм П’яти духів невеликий за своїми розмірами, але має кілька цікавих деталей:

 • триярусний дах з красивими гребенями;
 • міфічні леви у якості охорони на вході;
 • зображення духів, зразки каліграфії, позолочене різьблення по дереву;
 • трьохметровий дзвін династії Мін;
 • багатство внутрішнього оздоблення храму у класичних даоських традиціях.

Вирішивши відвідати Гуанчжоу, обов’язково потрібно дізнатися легенду, пов’язану з основною пам’яткою храму П’яти Духів – триметровим дзвоном вагою 5 тонн. Дзвін не має язичка. Місцеві жителі вірять, що якщо дзвін раптом задзвонить, – це стане знаком того, що на місто чекають усілякі біди та нещастя.

Мавзолей царя Наньюе

Серед цікавих місць, які сподобаються туристу, – Мавзолей царя Наньюе, в якому упокоївся цар Жаомей, володар князівства Наньюе імперії Хань. Мавзолей входить до списку 80 кращих музеїв світу. Цар Жаомей жив ще у 2 столітті до н.е., і виявив бажання піти у загробне життя з усіма благами, які мав при житті.

Що цікавого можна тут побачити? Різноманітні предмети царського інтер’єру – такі, як:

 • золоті печатки, скриньки та дзеркала;
 • кілька комплектів дзвонів для проведення церемоній;
 • спеціальні штампи, створені для нанесення фарб на тканину;
 • вражаючі, найстаріші у світі, ширми;
 • виготовлений з напівдорогоцінного каменю жадеїту костюм царя.
мавзолей царя наньюэ - достопримечательности гуанчжоу

Цар вірив у те, що кам’яний костюм збереже його тіло якомога довше. Якщо Ви потрапили до Мавзолею царя Наньюе, то потрібно обов’язково подивитися на цей витвір мистецтва. Костюм складається з близько 3000 пластинок зеленого жадеїту, з’єднаних між собою шовковими нитками. Вбрання навіть має ґудзики.

Оперний театр у місті Гуанчжоу

Унікальність архітектурних ліній – це перше, що кидається в очі, коли дивишся на оперний театр. У проекті театру був використаний принцип «подвійної гальки», поєднання традицій та спрямованості у майбутнє. Плавні лінії та вигини викликають асоціацію з вигинами Перлинної річки, що впадає у Південно-Китайське море. Весь простір театру розділений на трикутники, кожен з яких – окремий зал. При будівництві використовувалися новітні технології, що дозволяє природному світлу проникати глибоко у приміщення.

Зал досить великий і вміщує 1800 глядачів.

Репертуар: класична музика, мюзикли та численні постановки відомих на весь світ труп. За рахунок наявності інноваційної системи сценічного обладнання в оперному театрі можна ставити навіть дуже складні у технічному плані вистави.

оперный театр в городе гуанчжоу - достопримечательности гуанчжоу

А ще це місце популярне серед тих, хто хоче отримати у свою колекцію незвичайні фото. Влаштувати тут фотосесію – цілком звична справа для туристів.

Вражаючий Парк крокодилів

У Гуанчжоу багато незвичайних місць для відвідання. Одне з них – крокодиловий парк, що знаходиться у зоні відпочинку Чімелонг. Тут проживає понад 100 тисяч рептилій різних порід та розмірів – від крихітних до величезних, довжина яких сягає 5 метрів. У крокодиловому парку можна не тільки подивитися на рептилій, що мешкають там, а й отримати гострі відчуття, взявши участь у годуванні крокодилів або подивитися екстрим-шоу за їх участю.

крокодиловый парк - достопримечательности гуанчжоу

Що привезти з собою з парку крокодилів? По-перше, неймовірні емоції. По-друге – вироби з крокодилової шкіри. Також є можливість продегустувати страви з м’яса крокодила.

Сад орхідей

Зелена зона в Гуанчжоу, якою захоплюються туристи з різних країн, – Сад орхідей. Сад знаходиться біля підніжжя відомої гори Байюнь, поруч з парком Юесю. Ідеальний час для відвідання парку – кінець весни та початок літа, особливо у травні-червні, коли пишно цвітуть тисячі орхідей. Також тут можна побачити тропічні чагарники, бамбукові гаї, зони відпочинку, ставки зі штучними водоспадами, містками та скульптурами. Цвітіння орхідей триває до кінця осені. Що робити після прогулянки садом? Звичайно ж, відвідати один з чайних домів, що знаходяться на його території, та насолодитися смаком благородного напою.

парк орхидей - достопримечательности гуанчжоу

Щоб отримати максимальне задоволення від подорожі до Гуанчжоу, варто придбати сувеніри з Піднебесної. Все найцікавіше можна знайти на ринку Цін Пін, який є однією з головних визначних пам’яток міста. Цін Пін перекладається як «джерело здоров’я», тому на ринку можна зустріти численні магазини з продажу засобів традиційної китайської медицини. Ринок може запропонувати традиційні товари китайських ремісників, товари народної медицини, спеції, продукти, сувенірну продукцію та багато іншого.

Гарних подорожей та чудового настрою!

Зв'язатися з нами